Що таке відходи плівки

Життя сучасного людства немислиме без пластику. З усіх видів пластмас найбільш застосовуваним видом є поліетилен – полімерна плівка або пластикові пакети. Використання плівки як основного пакувального матеріалу для продуктів харчування, промислових товарів виправдане її функціональними особливостями та зручністю.

Найбільш поширені джерела відходів плівки:

  • упаковка продуктів харчування (відходи поліетилену низької густини (ПДН);
  • упаковка товарів промислового призначення (відходи поліетилену високого тиску (ПВД) та ПНД, пінополіетилен, спеціальні вкладиші для біг-бегів);
  • відходи плівки сільськогосподарського призначення (плівки для укриття теплиць, мішки для добрив тощо);
  • пакувальна плівка технічного та промислового призначення (стрейч, відходи плівки ПВД);
  • технологічні відходи плівки (обрізання, некондиція).
Водночас відходи плівки зростають у геометричній прогресії. Скупчення відходів плівки сприяє значному забруднення та засмічення навколишнього світу. Численні звалища та спеціальні полігони не справляються з утилізацією цього виду відходів. Це призводить до накопичення поліетилену та тривалого розкладання у природних умовах.

Рециклінг пластикової плівки – це один із найцінніших сегментів ринку вторинної переробки та суттєве джерело доходу для компаній-операторів цього ринку.
Відходи плівки
Вартість
Вага
ПВД прозрачная
ПВД кольорова
ПНД прозора
ПНД кольорова
Стрейч плівка прозора
Стрейч плівка кольорова
від 200
кг
18 грн
7 грн
8 грн
5 грн
17 грн
7 грн

Види та категорії відходів плівки

Розглянемо детально найпоширеніші види відходів плівки та як можна відрізнити стрейч плівку від поліетилену, а ПНД від ПВД. Отже, прийом плівки здійснюється згідно з наступною класифікацією:

  1. Поліетилен (ПЕ) використовується для виробництва фасувальних прозорих або слабо фарбованих пакетів, сільськогосподарської плівки, упаковки для продуктів промислового призначення. До цієї категорії також відноситься термозбіжна плівка. Поділяють поліетилен високого – 04, ПВД, LDPE та низького тиску – 02, ПНД, HDPE.
  2. Поліетиленова стрейч-плівка – вид поліетилену з клейовими компонентами у складі. Характерна риса стрейчу - прозора плівка з липкою внутрішньою стороною. Особливі властивості стрейч-плівки: висока плинність матеріалу і відповідно знижена міцність на розрив. Використовується для упаковки різноманітних продуктів і товарів.
  3. Поліпропілен - відрізняється високою прозорістю та достатньою жорсткістю. Упаковка з поліпропілену використовується для фасування круп, макаронів, іноді хліба, печива, шоколаду (непрозорі обгортки з додаванням барвників). Також поліпропілен є складовою багатьох видів плівок.
  4. Поліетилентерефталат - матеріал властивостями герметизації і найчастіше використовується у складі пакувального матеріалу для вакуумування продуктів. Цей вид плівки відрізняється прозорістю та стійкістю до високих температур.
  5. Полівінілхлорид - застосовується в герметичній упаковці, використовується в меблевому виробництві, де потрібна висока еластичність.
  6. Багатокомпонентні плівки використовуються для пакування сипучих продуктів харчування (чай), сигарет, лікарських засобів. Цьому виду плівки характерна висока повітропроникність, при цьому зберігаються аромат та зовнішній вигляд продукту. Рециклінг цього типу упаковки є найскладнішим через складність ідентифікації та розчинення пластиків у складі плівки.
Согласно другому подходу, прием пленки может происходить согласно разделению отходов полиэтиленовых материалов на три категории:

  • Технологічний брак. До цієї категорії входять 1-10% усіх відходів плівки. Бракована продукція прямо з виробництва вирушає на переробку як зворотну сировину.
  • Однорідні відходи споживання - плівка із поліетилену, використана в побуті.
  • Відходи з полігонів та звалищ - група відходів виробництва та побутового використання, які потрапили на звалище.
Також, перш ніж продати плівкові відходи прийнято розділяти на групи за ступенем безпеки та забрудненості. Найпоширеніші категорії: вироби з частково втраченими корисними параметрами та матеріали з несерйозними ушкодженнями.
Як відбувається переробка відходів плівки
Переробка відходів плівки — перспективний напрямок боротьби з утворенням та постійним збільшенням сміттєзвалищ та полігонів. Також рециклінг відходів забезпечує економію ресурсів первинної сировини для виробництва пластику та інших видів продукції.

Рециклінг відходів плівки заснований на комбінації механічних та хімічних технологічних процесів. Процес переробки відходів плівки складається з наступних етапів:

1. Сортування. Відходи плівки піддається ручному сортуванню та відбраковуванню. Відсортована сировина надходить на робочу лінію.
2. Очищення та миття сировини у спеціальному розчині. Далі слідує конвеєрне сушіння та транспортування до наступного цеху.
3. Відходи плівки подрібнюють до потрібної фракції, потім у камері екструдера маса нагрівається та плавиться, перемішується. Однорідна суміш надходить на промивання, фільтрацію, сушіння і після цього в агломератори.
4. Агломерація - послідовне сплавлення та спікання сировини.
5. Грануляція - послідовні цикли нагрівання та очищення.

Далі нагріта до 200 ° C маса пропускається через головку з фільєрою. В результаті екструдера виходять тонкі нитки, які охолоджуються і нарізаються на дрібні шматочки (гранули). У процесі переробки відходів плівки застосовуються два методи виробництва – екструзія та лиття під тиском.

Користь від переробки відходів плівки

Використані полімерні плівки є глобальною проблемою, оскільки їхня утилізація складний і дорогий процес. Вартість поховання відходів плівки на звалищах та полігонах дуже висока через значне відношення їх обсягу до маси.

Утилізація у вигляді спалювання призводить до забруднення атмосфери токсичними речовинами. Відповідно, найбільш доцільним та ефективним напрямком є ​​рециклінг полімерних плівок. У розвинених країнах світу (Європа, США, Японія) функціонує окрема промислова галузь із переробки полімерних відходів.

До переваг переробки відходів плівки відносять:

  • зниження негативного впливу на довкілля;
  • зменшення навантаження на полігони ТПВ;
  • використання відходів як сировинну основу виробництва нових видів продукції різного призначення;
  • економія ресурсів та матеріалів для виробництва гранул поліетилену;
  • рециркуляція плівки дозволяє знизити навантаження на навколишнє середовище, оскільки не виділяються токсичні продукти згоряння вуглеводнів.

Що виробляють із відходів плівки

Перероблена плівка - це відмінна сировина для виробництва безлічі виробів, таких як:

  • пакувальні матеріали;
  • дитячі іграшки для активного відпочинку та ігор: льодянки, сніжколепи, лопатки для піску, цебра, пасочки та інше;
  • вазони та кашпо для квітів;
  • вторинна стрейч-плівка, продуктові пакети та пакети для сміття;
  • відра, тази, бочки, баки та інша тара для нехарчових продуктів;
  • водостоки та зливні труби, труби для стічної води;
  • садові пластикові меблі та декоративні фігури;
  • терасна дошка (декінг);
  • електроізоляція для техніки та кабельного виробництва;
  • гідроізоляційні матеріали для будівництва;
  • парники, дахи теплиць;
  • світлофільтри із поляроїдних плівок.

Як і де можна здати відходи плівки

Компанії з переробки вторсировини приймають плівку, що була у використанні, безпосередньо у себе на території і на спеціалізованих дрібних пунктах прийому. Відходи плівки приймаються за вагою, загальним станом та ступенем забруднення.

Найчастіше можлива здача поліетилену у населення та комерційних підприємств великими та малими партіями. Компанія “Пластікер” здійснює прийом плівки у Києві, Київській області та інших регіонах країни.

Вторинній переробці та подальшому перепродажу підлягають:

  • пакувальна плівка ПВД та ПНД - упаковка від напоїв, техніки, будматеріалів, обладнання;
  • відходи стрейч плівки різних марок та сортів;
  • термозбіжну та пакувальну плівку;
  • різні види агроплівки та інші види полімерних відходів.
  • поліпропіленові плівки (відходи пакування).
Якщо ви плануєте здавати відходи плівки, то повинні враховувати, що вторинна сировина має бути сухою, не містити домішок та сторонніх предметів, упакованих у мішки або інші зручні види тари. Приймання плівки проводиться на регулярній основі. Відходи плівки від підприємств та комерційних організацій приймаються на підставі укладених договорів.

Ціна прийому відходів плівки встановлюється з урахуванням ринкових тенденцій залежно від обсягу та якості вторинної сировини. Середньоринкова ціна за 1 кг відходів плівки стартує від 10 грн/кг і може досягати 30 грн/кг.

Що стосується великих оптових партій вивезення відходів плівки здійснюється транспортними засобами підприємства на заздалегідь обумовлених умовах.

Вивезення транспортом компанії від 200 кг

Заповніть форму

Наш менеджер проконсультує і відповість на всі Ваші питання

Ви погоджуєтеся з нашими Умовами користування

Залишіть свій номер телефону, і ми зв'яжемося з вами!

Або зателефонуйте нам за номером телефону:

+380683978279