Що таке макулатура

Сьогодні проблема утилізації відходів набуває все більшого значення. Оскільки більшість видів відходів підлягає вторинній переробці. Найчастіше вторинне сировину це більш практичне і недороге джерело безлічі речовин і матеріалів порівняно з природним. Відповідно рециклінг вторинної сировини заслуговує на особливу увагу і застосування інноваційних підходів до впровадження ефективних методів і технологій переробки вторинної сировини.


Макулатура – ​​це паперово-картонна продукція, яка відслужила свій термін експлуатації та підлягає вторинній переробці. Дані статистики вказують, що приблизно 30% макулатури утворюється у процесі життєдіяльності пересічних громадян, інші 70% посідає відходи промислових і комерційними підприємств.


Використання паперових відходів як вторинна сировина це перспективне вирішення проблеми утилізації. Переробка макулатури передбачає скуповування паперових відходів та подальшу їх переробку на спеціалізованих підприємствах.


Рециркуляція паперу дає змогу виробляти нові види продукції. Тому забезпечується значна економія деревини, як природного ресурсу. Ключова цінність макулатури – це волокна целюлози. У процесі очищення спеціальними хімічними складами волокна стають вторинною сировиною і надалі використовуються у виробництві.


Сьогодні прийом макулатури для подальшої переробки є перспективним напрямом розвитку багатьох компаній на ринку вторинної сировини.

Макулатура
Вартість
Вага
МС-5В
МС-7В
МС-2А
3.5 грн
2 грн
3.5 грн
МС-5В
МС-7В
МС-2А
від 200
кг

Види та категорії макулатури, як відходів

Поділ паперових відходів як вторинної сировини на певні види застосовується для уніфікації сировини відповідно до напрямів подальшого використання. Технологічно вид готового продукту після переробки безпосередньо залежить від властивостей, якості та виду вторинної сировини. Також, залежно від типу макулатури, формується її ринкова вартість.


Здати макулатуру можна згідно з наступним поділом:


  1. Група «А» паперові відходи високого рівня якості — марки МС-1А—МС-4А включають білий високоякісний папір для письма та друку, пролинований папір та обрізки паперових відходів з невибіленої целюлози, а також неводостійкі паперові мішки.
  2. Група «Б» - паперово-картонні відходи середньої якості – марки МС-5Б, МС-6Б, МС-7Б/1-3 охоплює відходи гофрокартону, картону з печаткою, книги, зошити, блокноти, журнали, проспекти, брошури, каталоги, блокноти та інші види поліграфічної та паперово-білової продукції, виготовлені з білого паперу, без палітурок, обкладинок та корінців.
  3. Група "В" - категорія макулатури низької якості - марки МС-8В - МС-12В включає папір для виробництва газет, литі вироби з паперової маси, картон з покриттям або просоченням, паперову продукцію в чорному або коричневому кольорі, папір з копіювальним шаром. Вартість макулатури В-категорії є найнижчою, а мета переробки — отримання нової продукції або будівельних матеріалів.
Натомість існують категорії макулатури, які не підлягають вторинній переробці:

  • санітарно-гігієнічні види паперу - паперова продукція низької якості - серветки, туалетний папір;
  • лотки для зберігання яєць;
  • касові чеки;
  • паперовий посуд одноразового використання;
  • папір зі слідами фарби та жиру;
  • відходи паперу зібрані на сміттєзвалищах;
  • фольгований папір - фантики та обгортки від цукерок;
  • калька, копірка, фотографії.

Є категорія паперових виробів, що підлягає рециркуляції лише на спеціальному обладнанні. До таких видів паперу належать: глянсові журнали, ламінований картон, папір для записів з просоченням, папір із пластиковими вставками або армований.

Як відбувається переробка

Після того, як відбудеться прийом макулатури, процедура вторинної переробки паперових відходів включає наступні етапи:

  • видалення клею, що з'єднує волокна целюлози в єдине ціле;
  • очищення від забруднень;
  • перетворення відходів у чисту однорідну масу, яка надалі придатна для виробництва паперово-картонної чи іншої продукції.

Технологія вторинної переробки паперових відходів залежить від двох складових:

  • групи та типу макулатури, як вторинної сировини;
  • подальшого використання одержаної целюлозної маси.

Цікавим є той факт, що паперові відходи (макулатуру) можна переробляти 3-7 разів. Кількість рециклінгу макулатури значною мірою залежить від особливостей та технологічності виробничого обладнання, а також категорії та рівня якості вторинної сировини.

Користь від переробки макулатури

Вагомою причиною переробки макулатури є економічна доцільність та вигідність цього процесу. Виробництво паперу безпосередньо з деревини енергоємний процес, який потребує недешевого обладнання та допоміжних матеріалів. Крім того, виготовлення паперової продукції з первинної сировини відноситься до категорії шкідливих виробництв через використання кислоти в процес виробництва целюлози.

Статистика підтверджує, що для виробництва паперу безпосередньо з деревини необхідно значно більше витрат енергії, фінансів, палива, ніж отримання аналогічного її обсягу у вигляді рециркуляції. Також переробка макулатури значно зменшує попит на первинну целюлозу з деревини. Відповідно, знижується рівень викиду шкідливих речовин в атмосферу, відбувається економія невідновлюваних ресурсів — запаси нафти, вугілля, газу та інших.

Багато великих компаній, мають великі обороти паперової продукції встановлюють з виробництва міні-преси для паперу. Такий підхід допомагає вирішити зниження витрат на вивезення та утилізацію відходів. Здати макулатуру можна через укладання договорів із переробними компаніями, що дає можливість отримати додаткову вигоду.

Що виробляють із відходів макулатури

Макулатура характеризується широким спектром можливостей рециклінгу та повторного застосування. Найчастіше використовується як вторинна сировина для паперу, пакувальної продукції, будівельних матеріалів (покрівельні, ізоляційні). Макулатура також служить замінником багатьох видів первинної сировини - деревне та паперове, а також целюлоза. У сучасних умовах макулатура широко використовується при виробництві теплоізоляційних матеріалів та волокнистих плит.

Продукція з переробленої макулатури набула широкого застосування у будівельному бізнесі. Найчастіше макулатура виступає як сировинна основа або є складовою таких видів будівельної продукції, як будівельна вата, плити із спресованих волокон паперу та матеріали для покрівлі.

Незмінно макулатура використовується в процесі виробництва: папери для письма та поліграфічної продукції, туалетного паперу, одноразових горщиків для квітів, паперових серветок, рушників, контейнерів для зберігання яєць, памперсів, одноразових горщиків для розсади та квітів, картону та гофрокартону.

Як і де можна здати макулатуру

Компанія з викупу та вторинної переробки відходів, а також пункт прийому макулатури часто надають перелік відходів паперу, який приймається ними на подальшу переробку. Найчастіше цей перелік включає:

  • гофрокартон (коробки з-під побутової техніки, ящики для транспортування різних товарів, коробки для піци);
  • картон (листівки, упаковки від чаю, цукерок, пігулок, косметики),
  • що був у використанні офісний папір та виробничий шлюб;
  • книги (без палітурки), журнали, листівки, використані зошити, паперові пакети;
  • різні сорти паперової продукції, вологість яких не вище 15%.
Якщо ви поцікавитеся, де знаходиться пункт прийому вторинної сировини з розрахунком за кг, то побачите, що перш ніж здати макулатуру, потрібно враховувати деякі важливі моменти підготовки:

  • видалити металеві елементи з макулатури - пружини, скріпки тощо (скоби від степлера можна залишати);
  • видалити пластикові та текстильні елементи - пластикові ручки у коробок, плівку, файли, пружини (скотч можна залишати), шкіряні деталі, палітурки. Перевірити відсутність ламінації та інше;
  • висушити відходи, якщо вологість перевищує норму;
  • розділити паперову вторсировину за основними видами та сортами;
  • картон рекомендується перев'язати в щільні стоси або скласти в коробки;
  • упакувати паперові відходи в стопки та спресувати її.
Вартість макулатури як вторинної сировини безпосередньо залежить від багатьох складових – кількості відходів (вага, обсяг), якісних характеристик макулатури, категорії, стану та рівня забрудненості, умов транспортування та доставки. Відповідно ціна варіюється в залежності від впливу перерахованих вище факторів.

Гроші за макулатуру можна отримати не найменші. Середньоринкова ціна на прийом макулатури на підприємствах України складає від 3 грн. до 7 грн./кг. При великих партіях паперових відходів вивезення макулатури найчастіше здійснюється власним транспортом підприємств.

Вивезення транспортом компанії від 200 кг

Заповніть форму

Наш менеджер проконсультує і відповість на всі Ваші питання

Ви погоджуєтеся з нашими Умовами користування

Залишіть свій номер телефону, і ми зв'яжемося з вами!

Або зателефонуйте нам за номером телефону:

+380683978279